Noc s Andersenem 2018

Noc s Andersenem 2018  proběhla ve všech třech provozech Knihovny města Plzně v duchu příběhů pejska a kočičky Josefa Čapka. Večer nebo Noc s Andersenem pořádala letos Ústřední knihovna pro děti a mládež, OK DoubravkaOK Lochotín.

Ústřední knihovně oslavil s dětmi své narozeniny sám H. Ch. Andersen. Vyprávěl jim o svém životě, v němž se splnila dávná věštba staré vědmy o slávě a nesmrtelnosti jeho pohádek. Děti ale prožily celý večer s příběhy pejska a kočičky: myly podlahu, vyšívaly noční košilku, obvazovaly poraněnou tlapičku a zdobily jejich domeček papírovými praporečky. Součástí programu byla i beseda s vedoucím Útulku pro zvířata v nouzi, který s sebou přivedl dva pejsky.

Na Doubravce večer už tradičně zahájil pohádkou pan starosta ÚMO Plzeň 4 Michal Chalupný, pak malé nocležníky čekala celovečerní hra - bylo třeba splnit spoustu úkolů, aby  se dětem nakonec podařilo získat pravý pejskokočičkový dort :-). Kreativní dílničky ani četba před spaním samozřejmě nechyběla, zlatým hřebem ale byla noc strávená ve spacáku mezi regály s knížkami.

Lochotínská knihovna nabídla tradičně hudebně-divadelní pásmo v L-klubu.

Můžete se podívat na fotografie z OK Doubravka a Ústřední knihovny pro děti a mládež .

Poslední aktualizace: 4. 4. 2018

březen 2024
poútstčtsone

Chcete pravidelně dostávat aktuality z knihovny na Váš e-mail?