Otevřeno v omezené provozní době

Usnesením Vlády ČR ze dne 23. dubna 2020 č. 453 bylo od 27. 4. znovu povoleno i otevření knihoven. Knihovna města Plzně má z toho nečekaného rozhodnutí velkou radost. Provoz knihoven městské sítě je obnoven od pondělí 4. května, a to za dodržení zpřísněných hygienických podmínek, aby návštěvníci ani knihovníci nebyli vystaveni riziku možné nákazy. K nim patří roušky či jiná ochrana dýchacích cest, povinné rozestupy mezi lidmi, dezinfekce na ruce, karanténa pro vrácené knihy apod.

Otevírací doba knihoven s celotýdenním provozem:

(kromě knihovny Lobzy - zde zůstává původní otevírací doba)

Od 4. do 7. 5. :

Po 9 – 18
Út 9 – 18
St 13 – 18
Čt 9 – 18
Pá státní svátek
So zavřeno

Následně do odvolání:

Po 9 – 18
Út 9 – 18
St 13 – 18
Čt 9 – 18
Pá 9 – 13 (i ústřední budova)
So zavřeno

Do odvolání je mimo provoz bibliobus.
Pobočka Černice je od 18. května do odvolání otevřena pouze v pondělí od 13 – do 17 hod.

Knihovna je otevřena za následujících podmínek:

• Do knihovny pouze s rouškou či jinou ochranou dýchacích cest.
  • Po vstupu proveďte dezinfekci rukou.
  • Udržujte rozestupy min. 2 metry.
  • Dobu pobytu v knihovně zkraťte prosím na 15 minut.
  • V prostoru knihovny smí pobývat najednou max. 10 lidí.
  • Lze využívat pouze absenční služby – vrátit a půjčit si knihy či jiné dokumenty.
  • Knihy umístěné ve skladu si lze odnést až následující den po objednání.
  • Vrácené knihy jdou na 48 hodin do karantény, teprve potom je lze půjčit dalšímu čtenáři.
  • Studovna a čítárny jsou uzavřeny, informace a rešerše objednávejte on-line.
  • Nepoužívejte počítače s internetem a on-line katalogem, o vyhledání informace požádejte knihovnici.
  • Z hygienických důvodů v knihovně nepoužívejte toalety.
  • Senioři, kteří se obávají možné nákazy, mohou na výpůjčky vystavit plnou moc svým blízkým.
  • Běžná otevírací doba může být zkrácena podle situace v jednotlivých knihovnách KMP.
  • V sobotu jsou knihovny v ústřední budově uzavřeny.
  • Kulturní a vzdělávací akce se v knihovně nekonají.

(Opatření jsou nastavena na základě usnesení Vlády ČR, doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR a Ústřední knihovnické rady ČR a podle aktuální situace se mohou postupně uvolňovat či měnit.)

Děkujeme za pochopení!

Knihovny musely být uzavřeny od 13. března po dobu několika týdnů. Knihovnice využily toto období k revizím knihovního fondu v Obvodní knihovně Slovany a Bory, v Hudební a internetové knihovně, v Knihovně Lobzy a v Bibliobusu. Pilně se věnovaly zpracování nových knih, opravám a přebalování knih starých, úklidu, přípravě kulturních a vzdělávacích akcí a dalším úkolům.

Poslední aktualizace: 14. 5. 2020

březen 2024
poútstčtsone

Chcete pravidelně dostávat aktuality z knihovny na Váš e-mail?