Aktuality - ústřední budova

Lekotéka pro seniory

Půjčování didaktických a terapeutických pomůcek, které jsou vhodné pro seniory nebo pro uživatele se specifickými potřebami. Jejím smyslem je zlepšení či udržení kvality jejich života.

Průzkum spokojenosti 2024

Knihovna města Plzně se po pěti letech opět obrací na své čtenáře, uživatele a návštěvníky se žádostí o vyplnění dotazníku – průzkumu spokojenosti se službami.

Čtěte, poznávejte přírodu a přijďte do ZOO 2024

Soutěž pro děti do 15 let na rok 2024: půjčte a přečtěte si aspoň 12 knížek o přírodě a vyhrajte zdarma vstupenku do ZOO Plzeň!

Studovna opět v provozu

Od 12. 2. 2024 je Studovna opět v provozu.

Upozornění na stavební práce

V průběhu srpna a září budou probíhat práce na rekonstrukci mříže v hlavní budově, které mohou komplikovat vstup do Ústřední knihovny pro děti a mládež, studovny a Polanovy síně. Jejich provoz zůstane nepřerušen.

Projekt Bookstart

Zapojili jsme se do projektu Bookstart - pravidelné čtení pro nejmenší děti s rodiči.

Digitální odysea v knihovně

Připojili jsme se k projektu Digitální odysea - bezplatnému vzdělávání pro seniory, který všem zájemcům poskytne základní informace o používání chytrých telefonů i tabletů.

Knihy v ukrajinštině / Книги українською

Knížky v ukrajinštině nám darovalo ukrajinské velvyslanectví v ČR a Městská veřejná knihovna v Irpinu. Moc děkujeme!

Publikace Miloslav Nohejl

K 145. výročí založení a 125. výročí narození Miloslava Nohejla, jednoho z jejích ředitelů, vydala Knihovna města Plzně obsáhlou monografii.

Publikace Miroslav Holub

K 100. výročí narození spisovatele Miroslava Holuba vydala Knihovna města Plzně jeho literární monografii.

PF 2023

Přejeme všem vánoční svátky plné pohody s pěknou knížkou a do nového roku jen to nejlepší.Mimo státních svátků 24. - 26. prosince a Silvestra 31. prosince máme všechny pracovní dni otevřeno v běžné otevírací době.

PF 2024

Přejeme všem vánoční svátky plné pohody s pěknou knížkou a do nového roku jen to nejlepší.Mimo státní svátky 24. - 26. prosince a Nový rok 1. ledna máme všechny pracovní dni otevřeno v běžné otevírací době.

Milostivé léto

I naši dlužníci v exekuci mohou využít Milostivé léto.

Milostivé léto 2

I naši dlužníci v exekuci mohou do 30. listopadu 2022 využít Milostivé léto 2.

Český den proti rakovině - sbírka

Od 29. září do 1. října 2021 s námi můžete podpořit Den proti rakovině a koupit si u nás známou žlutou kytičku.

Den válečných veteránů - sbírka

Po celý listopad 2023 s námi můžete podpořit válečné veterány a koupit si u nás známý květ vlčího máku.

Víkend otevřených ateliérů v knihovně

Srdečně vás zveme na Víkend otevřených ateliérů Plzeň tvořivá. V Ústřední knihovně pro dospělé si budete moct prohlédnout práce kreativních knihovnic a knihovníků i vyzkoušet některé z rukodělných technik.

Víkend otevřených ateliérů v knihovně

Srdečně vás zveme na Víkend otevřených ateliérů Plzeň tvořivá 23. - 24. 9. 2023. V Ústřední knihovně pro dospělé si budete moct prohlédnout práce kreativních knihovnic a knihovníků i vyzkoušet některé z rukodělných technik.

Dar od irského velvyslanectví

Embassy of Ireland Prague nám u příležitosti Bloomsday věnovala výtisk knih Jamese Joyce Odysseus a Kočka a čert. Moc děkujeme!

Srdce pro sestřičky

Fakultní nemocnice Plzeň by ráda obdarovala všech svých 1 600 zdravotních sester srdíčkem - a my jí v tom chceme pomoci. Budete-li mít čas a chuť nějaké srdce vyrobit a darovat, případně k němu napsat pár milých slov, jste vítáni.

Sbírka starých mobilů pro dobrou věc

Se společností Remobil pořádáme sbírku starých mobilů, kabelů, tabletů, nabíječek apod.

Bezkontaktní půjčování

Knihovna je kvůli koronaviru do odvolání PRO VEŘEJNOST UZAVŘENA. Od 11. ledna spouštíme bezkontaktní půjčování předem objednaných knih v přesně domluveném čase. Dříve vypůjčené dokumenty bohužel nelze do knihovny vracet.

Publikace Pax iiscum

Knihovna města Plzně vydala publikaci Pax iiscum: Ze západočeských rovů a hájů. Můžete si zakoupit i další publikace z produkce KMP.

Publikace Život je sladký

Knihovna města Plzně vydala publikaci Život je sladký: Z historie cukrářského řemesla na Plzeňsku.

Letní otevírací doba

V době hlavních prázdnin od 1. 7. do 31. 8. 2022 platí v našich knihovnách letní otevírací doba.

Letní otevírací doba 2023

V době hlavních prázdnin od 1. 7. do 31. 8. 2023 platí v našich knihovnách letní otevírací doba.

Obnovení provozu knihovny

Otevíráme od čtvrtka 3. prosince 2020. Platí režim omezení počtu osob (1 osoba na 15 m² provozní plochy), rozestupy 2 m mezi zákazníky, povinné zakrytí dýchacích cest a používání dezinfekce.

Provoz knihovny od 12. 4.

Máme otevřeno od pondělí 12. dubna 2021 v omezeném režimu: povinné zakrytí dýchacích cest, rozestupy 2 m mezi zákazníky, 1 osoba na 15 m² (od 26. 6. 1 osoba na 10 m²) provozní plochy a používání dezinfekce.

Provoz přes výdejní okénko

Od 18. 12. 2020 opět provoz jen přes výdejní okénko, pouze pro vyzvedávání předem objednaných knih a dalších dokumentů.

Provoz přes výdejní okénko

Od 15. 2. 2021 opět otevíráme výdejní okénka, pouze pro vyzvedávání objednaných knih a dalších dokumentů. Od 25. 2. je dovoleno navštěvovat obchody a služby jen s nasazeným respirátorem. V provozu okénka zůstávají i od 1. 3.

1 | 2 | 3 | 4