Aktuality - ústřední budova

Velikonoční svátky

V době velikonočních svátků od pátku 29. 3. do pondělí 1. 4. 2024 jsou všechny naše knihovny uzavřeny.

Čtěte, poznávejte přírodu a přijďte do ZOO 2024

Soutěž pro děti do 15 let na rok 2024: půjčte a přečtěte si aspoň 12 knížek o přírodě a vyhrajte zdarma vstupenku do ZOO Plzeň!

Festival Jeden svět 2024

Opět spolupracujeme s regionální plzeňskou pobočkou organizace Člověk v tísni na pořádání filmového festivalu Jeden svět, který v Plzni proběhne 22. - 28. 3. 2024.

Víkend otevřených ateliérů v knihovně

Srdečně vás zveme na Víkend otevřených ateliérů Plzeň tvořivá 23. - 24. 9. 2023. V Ústřední knihovně pro dospělé si budete moct prohlédnout práce kreativních knihovnic a knihovníků i vyzkoušet některé z rukodělných technik.

Studovna opět v provozu

Od 12. 2. 2024 je Studovna opět v provozu.

Noc literatury 2023

Naše knihovna se opět zapojí do Noci literatury: na půdě hlavní budovy vám bude předčítat Ondřej Malý z knihy Odcizení švédské autorky Ann-Helén Laestadius.

Upozornění na stavební práce

V průběhu srpna a září budou probíhat práce na rekonstrukci mříže v hlavní budově, které mohou komplikovat vstup do Ústřední knihovny pro děti a mládež, studovny a Polanovy síně. Jejich provoz zůstane nepřerušen.

Letní otevírací doba 2023

V době hlavních prázdnin od 1. 7. do 31. 8. 2023 platí v našich knihovnách letní otevírací doba.

Hravá rodina

V sobotu 13. 5. 2023 mezi 9 a 16 hodinou vás srdečně zveme do knihovny na hravý den pro všechny generace.

Státní svátky

V pondělí 1. a 8. května jsou státní svátky a naše knihovny mají zavřeno.

Čtěte, poznávejte přírodu a přijďte do ZOO 2023

Soutěž pro děti do 15 let na rok 2023: půjčte a přečtěte si aspoň 12 knížek o přírodě a vyhrajte zdarma vstupenku do ZOO Plzeň!

Festival Jeden svět 2023

Opět spolupracujeme s regionální plzeňskou pobočkou organizace Člověk v tísni na pořádání festivalu Jeden svět, který v Plzni proběhne 22. 3. – 26. 3. 2023.

Uzavření Ústřední knihovny pro dospělé

Ústřední knihovna pro dospělé bude od 13. 3. do 25. 3. 2023 uzavřena z důvodu pravidelné povinné revize knihovního fondu.

Knihy v ukrajinštině / Книги українською

Knížky v ukrajinštině nám darovalo ukrajinské velvyslanectví v ČR a Městská veřejná knihovna v Irpinu. Moc děkujeme!

Projekt Bookstart

Zapojili jsme se do projektu Bookstart - pravidelné čtení pro nejmenší děti s rodiči.

Nový knihovní řád

Od 1. února 2023 vstupuje v platnost nový knihovní řád KMP.

PF 2024

Přejeme všem vánoční svátky plné pohody s pěknou knížkou a do nového roku jen to nejlepší.
Mimo státní svátky 24. - 26. prosince a Nový rok 1. ledna máme všechny pracovní dni otevřeno v běžné otevírací době.

PF 2023

Mimo státních svátků 24. - 26. prosince a Silvestra 31. prosince máme všechny pracovní dni otevřeno v běžné otevírací době.

Digitální odysea v knihovně

Připojili jsme se k projektu Digitální odysea - bezplatnému vzdělávání pro seniory, který všem zájemcům poskytne základní informace o používání chytrých telefonů i tabletů.

Státní svátek 28. října

V pátek 28. října je státní svátek a naše knihovny mají zavřeno. V hlavní budově v ulici B. Smetany bude zavřeno také v sobotu 29. října.

Státní svátek

Ve středu 28. září je státní svátek a naše knihovny mají zavřeno.

Hledáme kolegu/kolegyni

Hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici knihovník/knihovnice do Ústřední knihovny pro děti a mládež a referenční knihovník/knihovnice do Studovny a informačních služeb. (do 7. 10. 2022)

Lekotéka pro seniory

Půjčování didaktických a terapeutických pomůcek, které jsou vhodné pro seniory nebo pro uživatele se specifickými potřebami. Jejím smyslem je zlepšení či udržení kvality jejich života.

Milostivé léto 2

I naši dlužníci v exekuci mohou do 30. listopadu 2022 využít Milostivé léto 2.

Letní otevírací doba

V době hlavních prázdnin od 1. 7. do 31. 8. 2022 platí v našich knihovnách letní otevírací doba.

Hravá rodina

V sobotu 14. 5. 2022 mezi 9 a 17 hodinou vás srdečně zveme do knihovny na hravý den pro všechny generace.

Velikonoční svátky

V době velikonočních svátků od pátku 15. 4. do pondělí 18. 4. 2022 jsou všechny naše knihovny uzavřeny.

Čtěte, poznávejte přírodu a přijďte do ZOO 2022

Soutěž pro děti do 15 let na rok 2022: půjčte a přečtěte si aspoň 12 knížek o přírodě a vyhrajte zdarma vstupenku do ZOO Plzeň!

Promítej i ty

Promítání dokumentárních filmů z platformy Promítej i ty jsme připravili v M-klubu.

Projekt Cizojazyčná literatura 2022

Z projektu "Cizojazyčná literatura" jsme pro vás obdrželi přes stovku nových cizojazyčných titulů.

1 | 2 | 3 | 4

Chcete pravidelně dostávat aktuality z knihovny na Váš e-mail?