Aktuality - ústřední budova

Uzavření  Ústřední knihovny pro děti a mládež

Uzavření Ústřední knihovny pro děti a mládež

Ústřední knihovna pro děti a mládež bude od středy 16. do soboty 26. února 2022 uzavřena z důvodu povinné revize knihovního fondu.

Publikace Miroslav Holub

K 100. výročí narození spisovatele Miroslava Holuba vydala Knihovna města Plzně jeho literární monografii.

Publikace Miloslav Nohejl

K 145. výročí založení a 125. výročí narození Miloslava Nohejla, jednoho z jejích ředitelů, vydala Knihovna města Plzně obsáhlou monografii.

Milostivé léto

I naši dlužníci v exekuci mohou využít Milostivé léto.

Český den proti rakovině - sbírka

Od 29. září do 1. října 2021 s námi můžete podpořit Den proti rakovině a koupit si u nás známou žlutou kytičku.

Den válečných veteránů - sbírka

Po celý listopad 2023 s námi můžete podpořit válečné veterány a koupit si u nás známý květ vlčího máku.

Víkend otevřených ateliérů v knihovně

Srdečně vás zveme na Víkend otevřených ateliérů Plzeň tvořivá. V Ústřední knihovně pro dospělé si budete moct prohlédnout práce kreativních knihovnic a knihovníků i vyzkoušet některé z rukodělných technik.

Letní otevírací doba

V době hlavních prázdnin od 1. 7. do 31. 8. 2021 platí letní otevírací doba. 5. a 6. července jsou státní svátky a naše knihovny mají zavřeno. V některých knihovnách proběhnou stavební práce, které si vyžádají dočasné omezení provozu.

Dar od irského velvyslanectví

Embassy of Ireland Prague nám u příležitosti Bloomsday věnovala výtisk knih Jamese Joyce Odysseus a Kočka a čert. Moc děkujeme!

Provoz knihovny od 12. 4.

Máme otevřeno od pondělí 12. dubna 2021 v omezeném režimu: povinné zakrytí dýchacích cest, rozestupy 2 m mezi zákazníky, 1 osoba na 15 m² (od 26. 6. 1 osoba na 10 m²) provozní plochy a používání dezinfekce.

Srdce pro sestřičky

Fakultní nemocnice Plzeň by ráda obdarovala všech svých 1 600 zdravotních sester srdíčkem - a my jí v tom chceme pomoci. Budete-li mít čas a chuť nějaké srdce vyrobit a darovat, případně k němu napsat pár milých slov, jste vítáni.…

Sbírka starých mobilů pro dobrou věc

Se společností Remobil pořádáme sbírku starých mobilů, kabelů, tabletů, nabíječek apod.

Provoz přes výdejní okénko

Od 15. 2. 2021 opět otevíráme výdejní okénka, pouze pro vyzvedávání objednaných knih a dalších dokumentů. Od 25. 2. je dovoleno navštěvovat obchody a služby jen s nasazeným respirátorem. V provozu okénka zůstávají i od 1. 3.

Bezkontaktní půjčování

Knihovna je kvůli koronaviru do odvolání PRO VEŘEJNOST UZAVŘENA. Od 11. ledna spouštíme bezkontaktní půjčování předem objednaných knih v přesně domluveném čase. Dříve vypůjčené dokumenty bohužel nelze do knihovny vracet.

Provoz přes výdejní okénko

Od 18. 12. 2020 opět provoz jen přes výdejní okénko, pouze pro vyzvedávání předem objednaných knih a dalších dokumentů.

UZAVŘENÍ KNIHOVNY kvůli koronaviru

Všechny knihovny KMP jsou kvůli koronaviru od 27. prosince 2020 do odvolání opět PRO VEŘEJNOST UZAVŘENY, ruší se také všechny plánované akce. Zavřeno je také v době státních svátků 24. - 26. prosince.

Publikace Pax iiscum

Knihovna města Plzně vydala publikaci Pax iiscum: Ze západočeských rovů a hájů. Můžete si zakoupit i další publikace z produkce KMP.

Publikace Život je sladký

Knihovna města Plzně vydala publikaci Život je sladký: Z historie cukrářského řemesla na Plzeňsku.

Obnovení provozu knihovny

Otevíráme od čtvrtka 3. prosince 2020. Platí režim omezení počtu osob (1 osoba na 15 m² provozní plochy), rozestupy 2 m mezi zákazníky, povinné zakrytí dýchacích cest a používání dezinfekce.

Provoz přes výdejní okénko

Od 24. 11. 2020 spouštíme provoz přes výdejní okénko, pouze pro vyzvedávání předem objednaných knih. Od 30. 11. rozšiřujeme provozní dobu výdejních okének.

UZAVŘENÍ KNIHOVNY kvůli koronaviru

Všechny knihovny KMP jsou od čtvrtka 22. října 2020 do odvolání PRO VEŘEJNOST UZAVŘENY, ruší se také všechny plánované akce.

Uzavření Ústřední knihovny pro dospělé - karanténa

Ústřední knihovna pro dospělé je od 13. října 2020 do odvolání z důvodu nařízené karantény uzavřena.

Čtení pro nejmenší  – upozornění

Čtení pro nejmenší – upozornění

Čtení pro nejmenší, které proběhne v Ústřední knihovně pro děti a mládež v pátek 9. října 2020 od 10:00 hod., je s ohledem na aktuální situaci omezeno na 9 účastníků. Děkujeme za pochopení.

Festival Jeden svět 2020

Festival Jeden svět 2020 BUDE a promítat se opět bude i v naší Polanově síni.

Noc literatury 2020

Naše knihovna se opět zapojí do Noci literatury: v Barevné čítárně ústřední knihovny pro děti vám bude předčítat Lenka Vychodilová z Divadla Sklep.

Noc literatury 2022

Naše knihovna se opět zapojí do Noci literatury: v Ústřední knihovně pro dospělé bude číst Kristýna Franková z knížky S večerem přichází tíseň nizozemské autorky Marieke Lucas Rijneveld.

Noc literatury 2021

Naše knihovna se opět zapojí do Noci literatury: v Obvodní knihovně Bory vám bude předčítat Blanka Luňáková z knihy Oksany Marafiotiové Žij tam, kde jsou písně.

Čtení pro nejmenší - Zrušeno

Omlouváme se, ale vzhledem k aktuální situaci se plánované Čtení pro nejmenší v Ústřední knihovně pro děti a mládež (B. Smetany 13) v pátek 18. 9. 2020 ruší. Děkujeme za pochopení.

Platby kartou

Nyní můžete ve všech našich velkých knihovnách platit také platební kartou.

Letní otevírací doba

V době hlavních prázdnin od 1. 7. do 31. 8. 2020 bude platit v našich knihovnách letní otevírací doba.

1 | 2 | 3 | 4

Chcete pravidelně dostávat aktuality z knihovny na Váš e-mail?