Lekotéka

K Týdnu knihoven 2017 spouštíme novou službu - lekotéku.

Lekotéka je soubor pomůcek, didaktických hraček a her (nejen) pro děti se specifickými potřebami nebo zdravotním handicapem. Termín pochází ze švédštiny, skandinávské země byly průkopníky v půjčování hraček.  Primárně je určena pro věkovou skupinu mladších dětí a předškoláků. Pomůcky a hračky u dětí rozvíjejí zrakové, prostorové a hmatové vnímání, rozlišování barev a tvarů, grafomotoriku a podporují řečové dovedností.

Náš soubor zahrnuje především různé logopedické pomůcky a pomůcky pro dyslektiky, pomůcky k procvičování zručnosti a logického myšlení, tematické hry, obrázkové hry se zvuky, textilní maňásky a hudební nástroje.

Lekotéka je k dispozici v Obvodní knihovně Doubravka. Službu poskytuje KMP svým registrovaným čtenářům (jak se zaregistrovat?) a je zdarma.

Výpůjční lhůta je stejně jako u ostatních dokumentů 4 týdny (28 dní).

Momentálně vypůjčené hračky a hry  je možné si rezervovat.

Seznam hraček a her v katalogu.

Lekotéka - letáčeklekotéka - ilustrační obrázek

Poslední aktualizace: 4. 10. 2017

Knihovny.cz - logo  Celé Česko čte dětem - logo  Databáze knih - logo  Československá bibliografická databáze - logo  IIiteratura - logo  Souborný katalog ČR - logo  Rozečti se - logo