Popel lesa

11. 6. 2024 - 11. 6. 2024 | Obvodní knihovna Skvrňany

Dokumentární film z projektu Ozvěny EKOFILMu. Brazílie, 2023, 76 min. Titulky

Popel lesa je dokumentární film, umělecká výstava a současně podporuje dobrovolné hasičské sbory v Brazílii. Film sleduje pouličního umělce Mundana, který cestuje hořící Brazílií a sbírá popel z lesních požárů, aby z něj vytvořil barvu použitou ve svém nejnovějším uměleckém díle v souvislosti se změnou klimatu v Amazonii.

Cílem projektu je propagovat umění jako aktivismus a zvýšit povědomí o důležitosti ochrany lesů a boje s požáry v dnešní době.

Vstup zdarma

Organizátor Obvodní knihovna Skvrňany

Knihovna města Plzně, Obvodní knihovna Skvrňany, Macháčkova 28

Web https://kino-v-m-klubu.webnode.cz/popel-lesa/
Zaměření pro dospělé
Garantem správnosti informací uvedených v Kalendáři akcí jsou jednotliví přispěvatelé.