Telekomunikační akademie

Srdečně zveme do Polanovy síně na sérii přednášek (nejen) pro seniory jak se lépe zorientovat ve světě telekomunikací, poštovních služeb a kybernetické bezpečnosti: letáček ke stažení nebo událost na Facebooku.
Není třeba se předem registrovat, ani není nutné absolvovat celý cyklus - můžete si vybrat jen přednášky, které vás zajímají.
Vstup zdarma.

9. 10. od 10:00: BAREVNÉ LINKY, TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ A HLASOVÉ SLUŽBY

"Aby vás účet za telefon nezruinoval!"

Naučíte se rozpoznávat speciálně zpoplatněná čísla, jako jsou barevné linky. Dozvíte se, jak správně postupovat při volání na tísňové linky. V rámci problematiky hlasových služeb si vysvětlíme rozdíl mezi voláním do zahraničí a roamingem a na závěr získáte pár užitečných tipů, jak lze ušetřit za volání. Po přednášce následuje krátká diskuze ve stylu spotřebitelské poradny.

• Co jsou to barevné linky
  • Jak na tísňová volání
  • Jak drahá jsou čísla, na něž voláme
  • Jak ušetřit za volání
  • S čím může pomoci ČTÚ

16. 10. od 10:00: TELEKOMUNIKACE V KOSTCE

"Jak se nechytit do pasti operátorů!"

• Jak se lépe orientovat v nabídce služeb operátorů
  • Jak a kde uzavírat smlouvy
  • Jakým nástrahám se vyhnout při uzavírání smluv
  • Vysvětlení základních pojmů
  • S čím může pomoci ČTÚ

23. 10. od 10:00: KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST

Dozvíte se, jak vám používání internetu může zjednodušit život a jak se při tom na síti bezpečně chovat.

• Co je kybernetická bezpečnost
  • Jak se bezpečně chovat na síti
  • Čeho se vyvarovat a jak se chránit
  • Řešení modelových situací

30. 10. od 10:00: INTERNET A ONLINE PLATFORMY

Dozvíte se, co je to internet, jak funguje a k čemu všemu jej můžete využít.

• Na co si dát pozor u jednotlivých způsobů připojení k internetu
  • Nakupování v e-shopech
  • Používání sociálních sítí
  • Internetové bankovnictví
  • eGovernment
  • Jak založit vlastní web či blog

6. 11. od 10:00: POŠTOVNÍ SLUŽBY

"Praktické informace pro spotřebitele"

Získáte přehled aktuálních informací, které by měl běžný spotřebitel nejen před návštěvou České pošty znát. Například jak si správně vybrat a objednat poštovní službu, jakými pravidly se řídí doručování zásilek, jaká máme práva, ale i povinnosti. Součástí jsou také rady spotřebitelům z úřední praxe, jak a co lze reklamovat, kdy může ČTÚ pomoci. Po přednášce následuje krátká diskuze.

Přednášky připravujeme ve spolupráci s ČTÚ a jeho lektorkou.

Poslední aktualizace: 23. 9. 2024