Aktuality - ústřední budova

Letní otevírací doba

V době hlavních prázdnin od 1. 7. do 31. 8. 2020 bude platit v našich knihovnách letní otevírací doba.

Vracíme se k normálu

Od 1. června obnovujeme provoz v plném rozsahu s kompletní nabídkou služeb. Pouze sobotní provoz v ústřední budově bude obnoven od 5. září, mimo provoz bude bibliobus a pobočka Černice.

Otevřeno v omezené provozní době

Knihovna města Plzně je znovu otevřena pro veřejnost od pondělí 4. května 2020 v omezené provozní době.

UZAVŘENÍ KNIHOVNY kvůli koronaviru

Všechny knihovny KMP jsou od pátku 13. března 2020 do odvolání PRO VEŘEJNOST UZAVŘENY, ruší se také všechny plánované akce.

Projekt Cizojazyčná literatura

Z projektu "Cizojazyčná literatura" jsme pro vás obdrželi přes stovku nových cizojazyčných titulů.

Dar od nakladatelství Crew

Nakladatelství Crew nám pro vás darovalo přes 100 kousků komiksů. Moc děkujeme!

Čtěte, poznávejte přírodu a přijďte do ZOO 2020

Soutěž pro děti do 15 let na rok 2020: přijďte 12x do knihovny, vypůjčte si pokaždé alespoň 1 knížku o přírodě a vyhrajte zdarma vstupenku do ZOO Plzeň!

Hravá rodina

V sobotu 15. 5. 2021 mezi 9 a 17 hodinou vás srdečně zveme na deskohraní pro celou rodinu.

Festival Jeden svět 2020 - ODLOŽENO!

Z důvodu opatření před šířením koronaviru je promítání odloženo, náhradní termín bude vyhlášen podle aktuální situace. Dostupné filmy můžete sledovat až do neděle 22. března on-line.

Vánoční otevírací doba 2019

Zavřeno bude pouze o svátcích 24., 25. a 26. prosince a 1. ledna. Na Silvestra 31. prosince bude zkrácená otevírací doba od 9 do 13 hodin.

Státní svátek

V pondělí 28. října je státní svátek a naše knihovna má zavřeno.

Státní svátek

V sobotu 28. září je státní svátek a naše knihovna má zavřeno.

Omezení provozu v ústřední budově

Z důvodu plánovaného přerušení dodávky elektrické energie firmou ČEZ bude ve dnech 27. a 28. srpna 2019 omezena otevírací doba ve všech knihovních provozech v ústřední budově KMP – B. Smetany 13.

Státní svátek

V pátek 5. července je státní svátek a naše knihovny mají zavřeno.

Letní otevírací doba

V době hlavních prázdnin od 1. 7. do 31. 8. 2019 platí v našich knihovnách letní otevírací doba.

Noc literatury 2019

Naše knihovna se opět zapojí do Noci literatury: ve studovně bude číst Petr Batěk z knížky Bejamina Blacka Zkrotit vlka.

Státní svátky

Ve středu 1. a 8. května jsou státní svátky a naše knihovny mají zavřeno.

Uzavření Ústřední knihovny pro dospělé z důvodu filmování

Ústřední knihovna pro dospělé bude od 27. 4. do 14. 5. 2019 uzavřena z důvodu natáčení německého koprodukčního filmu.

Velikonoční svátky

V době velikonočních svátků od pátku 19. 4. do pondělí 22. 4. 2019 jsou všechny naše knihovny uzavřeny.

Noc s Andersenem 2019

Noc s Andersenem proběhla v Knihovně města Plzně v pohádkovém duchu.

Nová služba - půjčování deštníků

Nabízíme novou službu - půjčování deštníků.

Uzavření Ústřední knihovny pro dospělé

Ústřední knihovna pro dospělé bude od 11. 2. do 2. 3. 2019 uzavřeno z důvodu pravidelné revize knihovního fondu.

Den bezpečnějšího internetu 2019

Obvodní knihovna Doubravka a Ústřední knihovna pro děti a mládež se připojují ke Dni bezpečnějšího internetu.

Miroslav Zikmund - výstava a bibliografie

Srdečně zveme do foyer Polanovy síně na výstavu k stému výročí narození Miroslava Zikmunda. Součástí vernisáže bude křest jeho výběrové bibliografie.

Vánoční otevírací doba

Zavřeno bude pouze o svátcích 24., 25. a 26. prosince a 1. ledna a na Silvestra 31. prosince. Ostatní dni platí v našich knihovnách běžná otevírací doba.

Státní svátek

V sobotu 17. listopadu je státní svátek a naše knihovna má zavřeno.

Plzeňský knižní trh 2018

Literární festival představí malé nakladatele z plzeňské oblasti. Součástí je i doprovodný program.

Historické osmičky

V rámci letošního roku připravila Knihovna města Plzně čtyři literárně-historické přednášky na téma dějinné události v letech 1918, 1938, 1948 a 1968.

Uzavření všech provozů KMP

V pátek 27. 7. 2018 bude celá síť knihoven KMP z technických důvodů uzavřena.

Letní otevírací doba

V době hlavních prázdnin od 2. 7. do 31. 8. 2018 platí v našich knihovnách letní otevírací doba.

1 | 2