Aktuality - ústřední budova

Provoz přes výdejní okénko

Od 15. 2. 2021 opět otevíráme výdejní okénka, pouze pro vyzvedávání objednaných knih a dalších dokumentů. Od 25. 2. je dovoleno navštěvovat obchody a služby jen s nasazeným respirátorem. V provozu okénka zůstávají i od 1. 3.

Hledáme kolegy/kolegyně

Hledáme hned tři nové kolegy/kolegyně na pozici knihovníka/knihovnice (do 12. 2. 2021).

UZAVŘENÍ KNIHOVNY kvůli koronaviru

Všechny knihovny KMP jsou kvůli koronaviru od 27. prosince 2020 do odvolání opět PRO VEŘEJNOST UZAVŘENY, ruší se také všechny plánované akce. Zavřeno je také v době státních svátků 24. - 26. prosince.

Provoz přes výdejní okénko

Od 18. 12. 2020 opět provoz jen přes výdejní okénko, pouze pro vyzvedávání předem objednaných knih a dalších dokumentů.

Publikace Život je sladký

Knihovna města Plzně vydala publikaci Život je sladký: Z historie cukrářského řemesla na Plzeňsku.

Obnovení provozu knihovny

Otevíráme od čtvrtka 3. prosince 2020. Platí režim omezení počtu osob (1 osoba na 15 m² provozní plochy), rozestupy 2 m mezi zákazníky, povinné zakrytí dýchacích cest a používání dezinfekce.

Provoz přes výdejní okénko

Od 24. 11. 2020 spouštíme provoz přes výdejní okénko, pouze pro vyzvedávání předem objednaných knih. Od 30. 11. rozšiřujeme provozní dobu výdejních okének.

UZAVŘENÍ KNIHOVNY kvůli koronaviru

Všechny knihovny KMP jsou od čtvrtka 22. října 2020 do odvolání PRO VEŘEJNOST UZAVŘENY, ruší se také všechny plánované akce.

Uzavření Ústřední knihovny pro dospělé - karanténa

Ústřední knihovna pro dospělé je od 13. října 2020 do odvolání z důvodu nařízené karantény uzavřena.

Čtení pro nejmenší  – upozornění

Čtení pro nejmenší – upozornění

Čtení pro nejmenší, které proběhne v Ústřední knihovně pro děti a mládež v pátek 9. října 2020 od 10:00 hod., je s ohledem na aktuální situaci omezeno na 9 účastníků. Děkujeme za pochopení.

Festival Jeden svět 2020

Festival Jeden svět 2020 BUDE a promítat se opět bude i v naší Polanově síni.

Noc literatury 2020

Naše knihovna se opět zapojí do Noci literatury: v Barevné čítárně ústřední knihovny pro děti vám bude předčítat Lenka Vychodilová z Divadla Sklep.

Čtení pro nejmenší - Zrušeno

Omlouváme se, ale vzhledem k aktuální situaci se plánované Čtení pro nejmenší v Ústřední knihovně pro děti a mládež (B. Smetany 13) v pátek 18. 9. 2020 ruší. Děkujeme za pochopení.

Platby kartou

Nyní můžete ve všech našich velkých knihovnách platit také platební kartou.

Letní otevírací doba

V době hlavních prázdnin od 1. 7. do 31. 8. 2020 bude platit v našich knihovnách letní otevírací doba.

Pravidla pro návštěvy knihovny

Knihovna zůstává od 12. 10. 2020 v provozu. Prosíme o dodržování hygienických opatření: zakrytí dýchacích cest, dodržování rozestupů a používání desinfekce na ruce. Děkujeme.

Otevřeno v omezené provozní době

Knihovna města Plzně je znovu otevřena pro veřejnost od pondělí 4. května 2020 v omezené provozní době.

UZAVŘENÍ KNIHOVNY kvůli koronaviru

Všechny knihovny KMP jsou od pátku 13. března 2020 do odvolání PRO VEŘEJNOST UZAVŘENY, ruší se také všechny plánované akce.

Projekt Česká knihovna 2020

Z projektu "Česká knihovna 2020" jsme pro vás obdrželi českou literaturu v celkové hodnotě 9577,- Kč.

Projekt Cizojazyčná literatura 2021

Z projektu "Cizojazyčná literatura" jsme pro vás obdrželi přes stovku nových cizojazyčných titulů.

Projekt Cizojazyčná literatura

Dar od sdružení Mamma HELP

Sdružení Mamma HELP, pomáhající ženám s rakovinou prsu, nám darovalo tematické naučné knihy hodnotě 6574,- Kč.

Dar od nakladatelství Crew

Nakladatelství Crew nám pro vás darovalo přes 100 kousků komiksů. Moc děkujeme!

Čtěte, poznávejte přírodu a přijďte do ZOO 2020

Soutěž pro děti do 15 let na rok 2020: přijďte 12x do knihovny, vypůjčte si pokaždé alespoň 1 knížku o přírodě a vyhrajte zdarma vstupenku do ZOO Plzeň!

Hravá rodina

V sobotu 15. 5. 2021 mezi 9 a 17 hodinou vás srdečně zveme na deskohraní pro celou rodinu.

Festival Jeden svět 2020 - ODLOŽENO!

Z důvodu opatření před šířením koronaviru je promítání odloženo, náhradní termín bude vyhlášen podle aktuální situace. Dostupné filmy můžete sledovat až do neděle 22. března on-line.

Vánoční otevírací doba 2019

Zavřeno bude pouze o svátcích 24., 25. a 26. prosince a 1. ledna. Na Silvestra 31. prosince bude zkrácená otevírací doba od 9 do 13 hodin.

Státní svátek

V pondělí 28. října je státní svátek a naše knihovna má zavřeno.

Státní svátek

V sobotu 28. září je státní svátek a naše knihovna má zavřeno.

Omezení provozu v ústřední budově

Z důvodu plánovaného přerušení dodávky elektrické energie firmou ČEZ bude ve dnech 27. a 28. srpna 2019 omezena otevírací doba ve všech knihovních provozech v ústřední budově KMP – B. Smetany 13.

1 | 2