Aktuality - ústřední budova

Provoz přes výdejní okénko

Od 15. 2. 2021 opět otevíráme výdejní okénka, pouze pro vyzvedávání objednaných knih a dalších dokumentů. Od 25. 2. je dovoleno navštěvovat obchody a služby jen s nasazeným respirátorem. V provozu okénka zůstávají i od 1. 3.

Provoz přes výdejní okénko

Od 24. 11. 2020 spouštíme provoz přes výdejní okénko, pouze pro vyzvedávání předem objednaných knih. Od 30. 11. rozšiřujeme provozní dobu výdejních okének.

Čtení pro nejmenší  – upozornění

Čtení pro nejmenší – upozornění

Čtení pro nejmenší, které proběhne v Ústřední knihovně pro děti a mládež v pátek 9. října 2020 od 10:00 hod., je s ohledem na aktuální situaci omezeno na 9 účastníků. Děkujeme za pochopení.

Čtení pro nejmenší - Zrušeno

Omlouváme se, ale vzhledem k aktuální situaci se plánované Čtení pro nejmenší v Ústřední knihovně pro děti a mládež (B. Smetany 13) v pátek 18. 9. 2020 ruší. Děkujeme za pochopení.

Platby kartou

Nyní můžete ve všech našich velkých knihovnách platit také platební kartou.

Pravidla pro návštěvy knihovny

Knihovna zůstává od 12. 10. 2020 v provozu. Prosíme o dodržování hygienických opatření: zakrytí dýchacích cest, dodržování rozestupů a používání desinfekce na ruce. Děkujeme.

Otevřeno v omezené provozní době

Knihovna města Plzně je znovu otevřena pro veřejnost od pondělí 4. května 2020 v omezené provozní době.

Dar od nakladatelství Crew

Nakladatelství Crew nám pro vás darovalo přes 100 kousků komiksů. Moc děkujeme!

Dar od nakladatelství Crew

Nakladatelství Crew nám pro vás darovalo dalších 21 kousků komiksů. Moc děkujeme!

Dar od sdružení Mamma HELP

Sdružení Mamma HELP, pomáhající ženám s rakovinou prsu, nám darovalo tematické naučné knihy hodnotě 6574,- Kč.

UZAVŘENÍ KNIHOVNY kvůli koronaviru

Všechny knihovny KMP jsou od pátku 13. března 2020 do odvolání PRO VEŘEJNOST UZAVŘENY, ruší se také všechny plánované akce.

UZAVŘENÍ KNIHOVNY kvůli koronaviru

Všechny knihovny KMP jsou od čtvrtka 22. října 2020 do odvolání PRO VEŘEJNOST UZAVŘENY, ruší se také všechny plánované akce.

UZAVŘENÍ KNIHOVNY kvůli koronaviru

Všechny knihovny KMP jsou kvůli koronaviru od 27. prosince 2020 do odvolání opět PRO VEŘEJNOST UZAVŘENY, ruší se také všechny plánované akce. Zavřeno je také v době státních svátků 24. - 26. prosince.

Hravá rodina

V sobotu 14. 5. 2022 mezi 9 a 17 hodinou vás srdečně zveme do knihovny na hravý den pro všechny generace.

Hravá rodina

V sobotu 13. 5. 2023 mezi 9 a 16 hodinou vás srdečně zveme do knihovny na hravý den pro všechny generace.

Nový knihovní řád

Od 1. února 2023 vstupuje v platnost nový knihovní řád KMP.

Omezení provozu v ústřední budově

Z důvodu plánovaného přerušení dodávky elektrické energie firmou ČEZ bude ve dnech 27. a 28. srpna 2019 omezena otevírací doba ve všech knihovních provozech v ústřední budově KMP – B. Smetany 13.

Miroslav Zikmund - výstava a bibliografie

Srdečně zveme do foyer Polanovy síně na výstavu k stému výročí narození Miroslava Zikmunda. Součástí vernisáže bude křest jeho výběrové bibliografie.

Nová služba - půjčování deštníků

Nabízíme novou službu - půjčování deštníků.

Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka

Dětská oddělení našich knihoven se pravidelně zapojují do celostátního projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.

Noc literatury 2018

Naše knihovna se opět zapojí do Noci literatury: na půdě bude číst Kamila Špráchalová.

Noc literatury 2020

Naše knihovna se opět zapojí do Noci literatury: v Barevné čítárně ústřední knihovny pro děti vám bude předčítat Lenka Vychodilová z Divadla Sklep.

Noc literatury 2021

Naše knihovna se opět zapojí do Noci literatury: v Obvodní knihovně Bory vám bude předčítat Blanka Luňáková z knihy Oksany Marafiotiové Žij tam, kde jsou písně.

Noc literatury 2022

Naše knihovna se opět zapojí do Noci literatury: v Ústřední knihovně pro dospělé bude číst Kristýna Franková z knížky S večerem přichází tíseň nizozemské autorky Marieke Lucas Rijneveld.

Noc literatury 2023

Naše knihovna se opět zapojí do Noci literatury: na půdě hlavní budovy vám bude předčítat Ondřej Malý z knihy Odcizení švédské autorky Ann-Helén Laestadius.

Hledáme kolegu/kolegyni

Hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici knihovník/knihovnice do Ústřední knihovny pro děti a mládež a referenční knihovník/knihovnice do Studovny a informačních služeb. (do 7. 10. 2022)

Noc s Andersenem 2018

Noc s Andersenem proběhla v Knihovně města Plzně v duchu příběhů pejska a kočičky Josefa Čapka.

Noc s Andersenem 2019

Noc s Andersenem proběhla v Knihovně města Plzně v pohádkovém duchu.

Festival Jeden svět 2018

Opět spolupracujeme s regionální plzeňskou pobočkou organizace Člověk v tísni na pořádání festivalu Jeden svět, který v Plzni proběhne 16. - 23. 3. 2018.

Festival Jeden svět 2020

Festival Jeden svět 2020 BUDE a promítat se opět bude i v naší Polanově síni.

1 | 2 | 3 | 4