Den válečných veteránů - sbírka

Po celý listopad 2023 s námi můžete podpořit válečné veterány a koupit si u nás známý květ vlčího máku. Kvítky vlčích máků budou k dispozici vždy v otevírací době v  našich knihovnách:

Bojovali za naši svobodu, dnes patří mezi ty nejzranitelnější z nás. Hrdinství a odvahu těch, kteří se v minulosti postavili za hodnoty svobody a demokracie, připomene letos v listopadu nezisková organizace Post Bellum. U příležitosti Dne válečných veteránů pořádá už devátým rokem veřejnou sbírku na přímou pomoc hrdinům a na zachování jejich příběhů. Po celé zemi bude možné pořídit květy vlčího máku, které si lidé připínají na klopu jako symbol úcty k hrdinům. K dostání budou po celý měsíc v obchodech, informačních centrech, kavárnách nebo knihovnách, od 7. do 11. 11. také v ulicích měst u dobrovolníků s kasičkami. Jak žijí naši hrdinové, je na nás. Více na www.denveteranu.cz.

Den válečných veteránů - poster