Zvětšit písmo

Oslava 90. narozenin Karly Erbové

Karla Erbová (*30. 4. 1933) v těchto dnech zavítala do rodné Plzně, aby zde v kruhu svých blízkých, přátel i příznivců oslavila své devadesáté narozeniny.

Slavnostní večer proběhl pod názvem „Bublinky a bolehlav“, jehož součástí byl i křest knihy Pití Sokratovo (jež dala podnět k jedné části názvu pořadu).

Jedná se o výbor z autorčina celoživotního básnického díla zahrnující období z let 1966 až 2022, což potvrzuje široký výběr témat od veršů věnovaných různým osobnostem přes rodnou Plzeň až k osobní zpovědi. Knihu fotografiemi doprovodil Vojtěch Kemmeny, který její vydání v pražském nakladatelství Theatrum mundi inicioval a slavnosti se také osobně zúčastnil.

Přednes úryvků z knihy v podání Jana Anderleho a Evy Willigové doplnilo hudební vystoupení Dua Voci (Ivana Růžičková a Petr Polívka), v jejichž podání zazněly básnířčiny oblíbené francouzské šansony. Historkami ze společných chvil přispěli přátelé, kolegové spisovatelé, nakladatelé, ilustrátoři…

Oslava 90. narozenin Karly ErbovéOslava 90. narozenin Karly ErbovéOslava 90. narozenin Karly Erbové

Chcete pravidelně dostávat aktuality z knihovny na Váš e-mail?

1550

Doporučujeme:

Knihovny.cz - logoKnihovny Ukrajině  Dodávání děl nedostupných na trhu - logoDatabáze knih - logoČeskoslovenská bibliografická databáze - logoIIiteratura - logoSouborný katalog ČR - logoRozečti se - logoCelé Česko čte dětem - logoS knížkou do života / Bookstart - logoVirtuální národní fonotéka - logoČtení dětem -  logoweb akce.plzen.eu

Rychlé kontakty