Noc literatury 2023

Noc literatury je kulturní událostí, která nabízí široké veřejnosti příležitost seznámit se netradičním způsobem s tvorbou současných evropských spisovatelů. Čte se na místech, která nejsou běžně přístupná. Každých třicet minut se čte stejný text, tudíž můžete začít na jakémkoliv místě a objevovat místa/texty v libovolném pořadí. Začíná se vždy v 18 hodin a končí ve 22.30.

Letos proběhne 20. 09. 2023 a knihovna bude opět jedním ze čtecích míst v Plzni. Přijďte si vychutnat jedinečnou atmosféru na půdě naší hlavní budovy, kde vám bude předčítat Ondřej Malý z knihy Odcizení švédské autorky Ann-Helén Laestadius.

Šest míst, šest osobností a šest knih. Noc literatury nabídne netradiční čtení, v nezvyklém čase, na neobvyklých místech. Ideou projektu je představit během jednoho večera současnou evropskou literaturu v překladu do místního jazyka, v podání známých osobností. Texty budou letos číst hvězdy tuzemských krimiseriálů, Noc literatury zavítá na nepřístupné půdy ve SVK PK a Knihovně města Plzně, číst se bude na kůru chrámu sv. Bartoloměje, v Loosových interiérech, ve sklípku Západočeské galerie či na Pedagogické fakultě.

Stejně jako v loňských letech se bude také soutěžit o ceny – navštivte alespoň 5 ze 6 míst, sbírejte razítka a soutěžní kartu odevzdejte do 27. 9. na vrátnici Studijní a vědecké knihovny.