Provoz přes výdejní okénko

Vážení čtenáři, od úterý 24. 11. 2020 pro Vás otevíráme výdejní okénka, která primárně slouží registrovaným uživatelům s platným registračním poplatkem k vyzvednutí předem objednaných knih a dokumentů z knihovny.

Od 30. 11. rozšiřujeme provozní dobu výdejních okének:

Ústřední knihovna pro dospěléÚstřední knihovna pro děti a mládežOK Lochotín, Skvrňany, Slovany, Knihovna Bolevec, Vinice :

• PO 11 – 18 hod.
  • ÚT 10 – 18 hod.
  • ST 10 – 18 hod.
  • ČT 10 – 18 hod.
  • PÁ 9 – 13 hod

OK Bory, Doubravka, Hudební a internetová knihovna:

• PO 11 – 18 hod.
  • ÚT 10 – 18 hod.
  • ST 9 – 13 hod.
  • ČT 10 – 18 hod.
  • PÁ 9 – 13 hod.

Knihovna Lobzy:

• PO a ST 10 – 11:30 hod. a 14 – 17 hod.
  • ÚT 10 – 11:30 hod. a 14 – 18 hod.
  • ČT 10 – 11:30 hod. a 14 – 16 hod.
  • PÁ 10 – 11:30 hod.

Bibliobus v provozu od 1. prosince ve své běžné otevírací době.

Pobočky KMP: kromě pobočky Újezd (dlouhodobá nemoc), v běžných otevíracích hodinách poskytují své služby jako výdejní místa knihovních dokumentů, za podmínky vstupu pouze jednotlivých uživatelů a dodržování zásad 3R.

• K okénku přistupujte jednotlivě. Dodržujte bezpečné rozestupy.
  • Objednávky k výdejnímu okénku jsou zdarma.
  • Objednané knihy je nutné vyzvednout nejdéle do 14 dnů od potvrzení o čekající objednávce.
  • Přejete-li si již dříve vypůjčené knihy či dokumenty pouze vrátit, odložte prosím návštěvu knihovny raději na později, až bude obnoven její plný provoz. Výpůjční lhůty byly automaticky prodlouženy.

Jak si objednat knihy?

1. Po přihlášení do svého čtenářského konta:
    • Po vyhledání žádaného titulu použijte vpravo dole tlačítko „Rezervovat“. V nabídce „Možnosti“ se vám rozbalí seznam knihoven, které mají dokument ve svém fondu.
    • Vyberte knihovnu, v níž si chcete objednávku z výdejního okénka vyzvednout, zaškrtněte políčko „Odložení z poličky“ a vpravo dole potvrďte tlačítkem „Rezervovat“. Tímto způsobem bezplatně vybíráte z knih aktuálně dostupných na regálech. (Pokud v seznamu zaškrtnete políčko „Rezervace“, objednáváte si zpoplatněnou službu – rezervaci dokumentu, který je půjčený, a tedy momentálně nedostupný.)
  2. E-mailem nebo telefonicky - napište nebo zavolejte do konkrétní knihovny, kterou běžně navštěvujete, a sdělte knihovnicím a knihovníkům, jakou knihu si přejete nachystat.
  • Objednávky budeme vyřizovat v pořadí, v jakém je dostaneme.
  • Jakmile obdržíte potvrzení o přijetí objednávky a výzvu k vyzvednutí, můžete v uvedené provozní době přijít k výdejnímu okénku.
  • Pro vyzvednutí objednávky potřebujete čtenářský průkaz.

Knihovna města Plzně se řídí obecně platnou tabulkou PES (protiepidemiologický systém). Pro aktuální informace (opatření vyplývající ze zařazení do příslušného stupně 1-5) sledujte naše webové stránky.

Děkujeme vám za pochopení a přejeme všem pevné zdraví!

Poslední aktualizace: 30. 11. 2020

březen 2024
poútstčtsone

Chcete pravidelně dostávat aktuality z knihovny na Váš e-mail?