Miniknihovničky v ZOO

V Zoo Plzeň jsme otevřeli dvě nové miniknihovničky. Jedná se o společný projekt Knihovny města Plzně ZOO Plzeň, inspirovaný americkým konceptem Little Free Library. Koncept Little Free Library funguje na principu svobodného půjčování knížek bez poplatků, bez registrace a bez závazků.

Náš projekt Zoo miniknihovničky je unikátní svým propojením podpory čtenářství a zájmu o přírodu. Je definovaný jednoduchým heslem OTEVŘI – SDÍLEJ – PEČUJ. Na dvou místech v Zoo Plzeň (spodní terasa Sibiřského srubu a dětské hřiště u Amfiteátru) jsou umístěny dvě miniknihovničky (tzv. knihobudky), ve kterých jsou umístěny knihy s přírodovědnou tematikou. Jedná se o knihy vyřazené z fondu Knihovny města Plzně. Každá z těchto knih je putovní – návštěvníci si ji budou moci půjčit, darovat, vyměnit, nechat nebo ji vrátit v jakékoliv pobočce Knihovny města Plzně. Obě miniKnihovničky jsou pravidelně doplňovány a udržovány.

Oficiální zahájení projektu se odehrálo za přítomnosti zástupců obou organizací ve čtvrtek 5. 4. 2018 v areálu Zoo Plzeň.

Únor 2025
po út st čt so ne