Noc literatury 2021

• Richard Ševčík čte z knihy Doktor Mráz, Denisa Fulmeková, Slovensko / FDULS (Sutnarka), Univerzitní 28
  • Ivana Veberová čte z knihy Co je odtud vidět, Mariana Leky, Německo / Knihovna ZČU, Univerzitní 18
  • Jiří Pokorný čte z knihy Poslední kniha pana A., Alherd Bacharevič, Nezávislé Bělorusko / pracovna rektora ZČU, Univerzitní 8
  • Tomáš Pilař čte z knihy Třetí svatba, Tom Lanoye, Belgie / nový depozitář SVK PK, Klatovská třída 2770
  • Blanka Luňáková čte z knihy Žij tam, kde jsou písně, Oksana Marafiotiová, Romská literatura / Knihovna města Plzně – Obvodní knihovna Bory, Klatovská třída 109
  • Pavel Režný čte z knihy Hory peklo ráj, Are Kalvo, Norsko, vysílací studio ČRo Plzeň, náměstí Míru 2363

I letos akce proběhne ve výjimečných podmínkách, proto prosíme všechny účastníky o dodržování pravidel bezpečnosti a ochrany zdraví. Na čtecích místech proběhne kontrola bezinfekčnosti, mějte tedy u sebe potvrzení o negativním výsledku testu, prodělání nemoci Covid 19, nebo o ukončeném očkování dle platných předpisů. Po celou dobu mějte nasazenou ochranu nosu a úst. Neshlukujte se u vstupů do budov, dodržujte rozestupy, poslouchejte pokynů organizátorů. Děkujeme mnohokrát!

Noc literatury 2021 - banner

Naše knihovna se 7. října 2020 opět zapojí do : v Barevné čítárně ústřední knihovny pro děti vám z knížky Muž, který rozuměl hadí řeči od estonského autora Andruse Kivirähka bude předčítat Lenka Vychodilová z Divadla Sklep.

Srdečně vás zveme!

Noc literatury je kulturní událostí, která nabízí široké veřejnosti příležitost seznámit se netradičním způsobem s tvorbou současných evropských spisovatelů. V letošním roce se bude 22. září od 18 do 23 hodin číst na místech, která nejsou běžně přístupná a z historického centra se přesouváme do městské čtvrti Bory. Každých třicet minut se čte stejný text, tudíž můžete začít na jakémkoliv místě a objevovat místa/texty v libovolném pořadí.

Stejně jako v loňských letech bude naše noční literární pouť Plzní také soutěží – navštivte alespoň 5 ze 6 míst, sbírejte razítka a soutěžní kartu přineste do 27. 9. do 11 hodin na vrátnici Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje do označeného boxu. Všichni účastnící obdrží drobné odměny, na 5 vylosovaných čekají zajímavé ceny od všech partnerů Noci literatury v Plzni. Losování proběhne 28. 9. ve 12h živě na Facebooku SVK PK.

Jako bonus naleznete v programu NL originální kartu na sbírání podpisů interpretů. A ne lecjakých! Všechny políbila stejná múza. Thálie. Jsou jejími laureáty, oceněnými za mimořádné jevištní výkony v oblasti divadelního umění.
Programy a mapy jsou k vyzvednutí na všech čtecích místech a v Infocentru města Plzně na náměstí Republiky.

KDO? CO? KDE?

Poslední aktualizace: 21. 9. 2021

březen 2024
poútstčtsone

Chcete pravidelně dostávat aktuality z knihovny na Váš e-mail?