Zvětšit písmo

Den bezpečnějšího internetu 2017

I letos se naše knihovny připojují ke Dni bezpečnějšího internetu - Safer Internet Day  (7. 2. 2017), který má podtitul "Chraň svá data, chráníš tím sebe a své blízké".

Obvodní knihovna Doubravka připravila pro žáky šestých tříd lekce informační výchovy "Učte se být on-line", které se zaměřují na důvěryhodnost dat na internetu, ochranu soukromí, předcházení kyberšikaně a ohleduplné chování k ostatním uživatelům sítě. Všichni dětští návštěvníci knihovny můžou po celý únor vyzkoušet své znalosti ve vědomostní soutěži, informace získají také na připravené nástěnce nebo si můžou vybrat knížku o bezpečném internetu z tematické výstavky.

Také Ústřední knihovna pro děti a mládež  připravila pro děti vědomostní soutěž o pravidlech bezpečného užívání internetu, v dětském oddělení je výstavka knih s danou tématikou a tzv. desatera bezpečného užívání internetu. Pro několik tříd plzeňských ZŠ se během února a března uskuteční beseda s názvem Bezpečný internet. Její program je zaměřen na začínající uživatele, kterým prostředí internetu představí hravou a interaktivní formou. Beseda je vhodná pro žáky 4. tříd ZŠ a je možné si ji objednat i kdykoli během školního roku.

SID 2017 - logo

 

Poslední aktualizace: 16. 2. 2017

Chcete pravidelně dostávat aktuality z knihovny na Váš e-mail?

8395

Doporučujeme:

Knihovny.cz - logoKnihovny Ukrajině  Dodávání děl nedostupných na trhu - logoDatabáze knih - logoČeskoslovenská bibliografická databáze - logoIIiteratura - logoSouborný katalog ČR - logoRozečti se - logoCelé Česko čte dětem - logoS knížkou do života / Bookstart - logoVirtuální národní fonotéka - logoČtení dětem -  logoweb akce.plzen.eu

Rychlé kontakty