Aktuality - ústřední budova

Státní svátek 28. října

V pátek 28. října je státní svátek a naše knihovny mají zavřeno. V hlavní budově v ulici B. Smetany bude zavřeno také v sobotu 29. října.

Státní svátek

Ve středu 28. září je státní svátek a naše knihovny mají zavřeno.

Hledáme kolegu/kolegyni

Hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici knihovník/knihovnice do Ústřední knihovny pro děti a mládež a referenční knihovník/knihovnice do Studovny a informačních služeb. (do 7. 10. 2022)

Víkend otevřených ateliérů v knihovně

Srdečně vás zveme na Víkend otevřených ateliérů Plzeň tvořivá. V Ústřední knihovně pro dospělé si budete moct prohlédnout práce kreativních knihovnic a knihovníků i vyzkoušet některé z rukodělných technik.

Lekotéka pro seniory

Nová služba lekotéka pro seniory: soubor didaktických a terapeutických pomůcek, které jsou vhodné pro seniory nebo pro uživatele se specifickými potřebami. Jejím smyslem je zlepšení či udržení kvality jejich života.

Milostivé léto 2

I naši dlužníci v exekuci mohou do 30. listopadu 2022 využít Milostivé léto 2.

Letní otevírací doba

V době hlavních prázdnin od 1. 7. do 31. 8. 2022 platí v našich knihovnách letní otevírací doba.

Hravá rodina

V sobotu 14. 5. 2022 mezi 9 a 17 hodinou vás srdečně zveme do knihovny na hravý den pro všechny generace.

Velikonoční svátky

V době velikonočních svátků od pátku 15. 4. do pondělí 18. 4. 2022 jsou všechny naše knihovny uzavřeny.

Čtěte, poznávejte přírodu a přijďte do ZOO 2022

Soutěž pro děti do 15 let na rok 2022: půjčte a přečtěte si aspoň 12 knížek o přírodě a vyhrajte zdarma vstupenku do ZOO Plzeň!

Promítej i ty

Promítání dokumentárních filmů z platformy Promítej i ty jsme připravili v M-klubu.

Projekt Cizojazyčná literatura 2022

Z projektu "Cizojazyčná literatura" jsme pro vás obdrželi přes stovku nových cizojazyčných titulů.

Uzavření  Ústřední knihovny pro děti a mládež

Uzavření Ústřední knihovny pro děti a mládež

Ústřední knihovna pro děti a mládež bude od středy 16. do soboty 26. února 2022 uzavřena z důvodu povinné revize knihovního fondu.

Publikace Miloslav Nohejl

K 145. výročí založení a 125. výročí narození Miloslava Nohejla, jednoho z jejích ředitelů, vydala Knihovna města Plzně obsáhlou monografii.

Milostivé léto

I naši dlužníci v exekuci mohou využít Milostivé léto.

Český den proti rakovině - sbírka

Od 29. září do 1. října 2021 s námi můžete podpořit Den proti rakovině a koupit si u nás známou žlutou kytičku.

Víkend otevřených ateliérů v knihovně

Letní otevírací doba

V době hlavních prázdnin od 1. 7. do 31. 8. 2021 platí letní otevírací doba. 5. a 6. července jsou státní svátky a naše knihovny mají zavřeno. V některých knihovnách proběhnou stavební práce, které si vyžádají dočasné omezení provozu.

Dar od irského velvyslanectví

Embassy of Ireland Prague nám u příležitosti Bloomsday věnovala výtisk knih Jamese Joyce Odysseus a Kočka a čert. Moc děkujeme!

Provoz knihovny od 12. 4.

Máme otevřeno od pondělí 12. dubna 2021 v omezeném režimu: povinné zakrytí dýchacích cest, rozestupy 2 m mezi zákazníky, 1 osoba na 15 m² (od 26. 6. 1 osoba na 10 m²) provozní plochy a používání dezinfekce.

Srdce pro sestřičky

Fakultní nemocnice Plzeň by ráda obdarovala všech svých 1 600 zdravotních sester srdíčkem - a my jí v tom chceme pomoci. Budete-li mít čas a chuť nějaké srdce vyrobit a darovat, případně k němu napsat pár milých slov, jste vítáni.…

Sbírka starých mobilů pro dobrou věc

Se společností Remobil pořádáme sbírku starých mobilů, kabelů, tabletů, nabíječek apod.

Provoz přes výdejní okénko

Od 15. 2. 2021 opět otevíráme výdejní okénka, pouze pro vyzvedávání objednaných knih a dalších dokumentů. Od 25. 2. je dovoleno navštěvovat obchody a služby jen s nasazeným respirátorem. V provozu okénka zůstávají i od 1. 3.

Bezkontaktní půjčování

Knihovna je kvůli koronaviru do odvolání PRO VEŘEJNOST UZAVŘENA. Od 11. ledna spouštíme bezkontaktní půjčování předem objednaných knih v přesně domluveném čase. Dříve vypůjčené dokumenty bohužel nelze do knihovny vracet.

Provoz přes výdejní okénko

Od 18. 12. 2020 opět provoz jen přes výdejní okénko, pouze pro vyzvedávání předem objednaných knih a dalších dokumentů.

UZAVŘENÍ KNIHOVNY kvůli koronaviru

Všechny knihovny KMP jsou kvůli koronaviru od 27. prosince 2020 do odvolání opět PRO VEŘEJNOST UZAVŘENY, ruší se také všechny plánované akce. Zavřeno je také v době státních svátků 24. - 26. prosince.

Publikace Pax iiscum

Knihovna města Plzně vydala publikaci Pax iiscum: Ze západočeských rovů a hájů. Můžete si zakoupit i další publikace z produkce KMP.

Publikace Život je sladký

Knihovna města Plzně vydala publikaci Život je sladký: Z historie cukrářského řemesla na Plzeňsku.

Obnovení provozu knihovny

Otevíráme od čtvrtka 3. prosince 2020. Platí režim omezení počtu osob (1 osoba na 15 m² provozní plochy), rozestupy 2 m mezi zákazníky, povinné zakrytí dýchacích cest a používání dezinfekce.

Provoz přes výdejní okénko

Od 24. 11. 2020 spouštíme provoz přes výdejní okénko, pouze pro vyzvedávání předem objednaných knih. Od 30. 11. rozšiřujeme provozní dobu výdejních okének.

1 | 2 | 3

Chcete pravidelně dostávat aktuality z knihovny na Váš e-mail?