Den bezpečnějšího internetu 2018

I letos se naše knihovny připojují ke Dni bezpečnějšího internetu - Safer Internet Day  (6. 2. 2018), který má podtitul "Tvořte, připojte se a sdílejte s respektem: Lepší internet začíná u každého z vás!".

Obvodní knihovna Doubravka připravila pro žáky šestých tříd lekce informační výchovy "Učte se být on-line" , které se zaměřují na důvěryhodnost dat na internetu, ochranu soukromí, předcházení kyberšikaně a ohleduplné chování k ostatním uživatelům sítě. Všichni dětští návštěvníci knihovny můžou po celý únor vyzkoušet své znalosti ve vědomostní soutěži, informace získají uživatelé také z knížek o bezpečném internetu z tematické výstavky.

Také Ústřední knihovna pro děti a mládež  připravila pro děti vědomostní soutěž o pravidlech bezpečného užívání internetu, výstavku knih s danou tématikou a tzv. desatero bezpečného užívání internetu. Pro děti z 1. stupně ZŠ zorganizovala besedu o nástrahách virtuálního světa.

SID 2018 - logo

Poslední aktualizace: 5. 2. 2018