Zvětšit písmo

Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka

Dětská oddělení našich knihoven se pravidelně zapojují do celostátního projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.  Jeho cílem je rozvoj čtenářských návyků dětí již od prvního ročníku školní docházky. Seznamujeme prvňáčky s knihovnou i vhodnými knížkami pro začínající čtenáře, připravujeme pro ně setkání se spisovateli a ilustrátory i další aktivity. Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro tento účel a kterou nelze v běžné knihkupecké síti koupit minimálně tři roky. Ve školním roce 2017/2018 je to kniha spisovatelky Evelýny Koubové a ilustrátorky Radomíry Kielbergerové  Bráchova bota.

V letošním roce se projektu zúčastnila Ústřední knihovna pro děti a mládež, OK Doubravka (fotografie), Knihovna Lobzy, OK SlovanyKnihovna Vinice.


 Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka - logo projektu

Poslední aktualizace: 11. 6. 2018

Chcete pravidleně dostávat aktuality z knihovny na Váš email?

8033

Doporučujeme:

Knihovny.cz - logoDatabáze knih - logoČeskoslovenská bibliografická databáze - logoIIiteratura - logoSouborný katalog ČR - logoRozečti se - logoCelé Česko čte dětem - logoS knížkou do života / Bookstart - logoVirtuální národní fonotéka - logoSametová revoluce v knihovnách- logoKnihovny proti viru - logoKup knihu - logoČtení dětem -  logo

Rychlé kontakty