Zvětšit písmo

Jeden svět: Zbytkové ženy

08. 10. 2020 - 08. 10. 2020 | Polanova síň

Od: 17:00 hod

Filmová projekce v rámci festivalu dokumentárních filmů Jeden svět: odkaz na film>>.

Tři mladé, vzdělané a úspěšné ženy – právnička Čchiou Chua Mej, profesorka Kaj Čchia a zaměstnankyně státního rozhlasu Sü Min – se každá po svém vyrovnávají s očekáváním svého okolí, podle kterého už dávno měly zakládat rodiny. Na čínském svatebním trhu jsou pro svůj věk málo žádané. Přesto se snaží najít partnera, který by splňoval jejich nároky. Tři osobní dramata se odehrávají na pozadí politiky nekompromisně vymezující roli ženy ve společnosti a v zemi, kde hledání šťastného života není věcí vlastního, ale kolektivního rozhodnutí. (Shosh Shlam, Hilla Medalia / Izrael / 2019 / 84 min.)

Hostem následné debaty bude Kateřina Procházková ze Sinopsis, z. ú.Vystudoval obor Mezinárodní teritoriální studia a Balkánská, euroasijská a středoevropská studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Absolvoval opakované studijní pobyty na Ukrajině (Kyjevská národní univerzita T. Ševčenka a Lvovská národní univerzita I. Franka) a na University College London. Od roku 2016 působí jako doktorand na Wrocławské univerzitě, kde se zabývá tématem formování moderní ukrajinské národní identity. V akademickém roce 2018/2019 působil jako spolupracovník Českého centra v Kyjevě.

Účast hosta byla zajištěna díky spolupráci s DEMAS - Asociace pro podporu demokracie a lidských práv a podpořena z prostředků Programu transformační spolupráce Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Vstupenky  v předprodeji na www.GoOut.net.

OrganizátorKMP
Webhttps://www.jedensvet.cz/2020/plzen-program
Zaměřenípro dospělé
Garantem správnosti informací uvedených v Kalendáři akcí jsou jednotliví přispěvovatelé.

Kalendář akcí

Chcete pravidleně dostávat aktuality z knihovny na Váš email?

4132

Doporučujeme:

Knihovny.cz - logoDatabáze knih - logoČeskoslovenská bibliografická databáze - logoIIiteratura - logoSouborný katalog ČR - logoRozečti se - logoCelé Česko čte dětem - logoS knížkou do života / Bookstart - logoVirtuální národní fonotéka - logoSametová revoluce v knihovnách- logoKnihovny proti viru - logoKup knihu k Ježíšku - logoČtení dětem -  logo

Rychlé kontakty