Dar od irského velvyslanectví

Embassy of Ireland Prague nám u příležitosti Bloomsday věnovala výtisk knih Jamese Joyce Odysseus a Kočka a čert. Moc děkujeme!  Po zpracování budou k dispozici v Ústřední knihovně pro dospělé.

"Oslavy #Bloomsday probíhají nejen v Dublinu, ale po celém světě. Podle dne v románu Jamese Joyce Odysseus je stanoven den oslav na 16. června a je pojmenován po ústřední postavě románu - Leopoldu Bloomovi. Román sleduje bhem dne myšlenky Leopolda Blooma a řady dalších postav - skutečných i fiktivních - od osmé hodiny ranní 16. června 1904 do časných ranních hodin následujícího dne. V rámci oslav se lidé často stylově oblékají jako postavy knihy. Formy oslav jsou různé, ať jde o čtení, divadelní představení nebo i návštěvy konkrétních míst z knihy."

Knihy Odysseus a Kočka a čert