Lekotéka pro seniory

Lekotéka pro seniory je soubor didaktických a terapeutických pomůcek, které jsou vhodné pro seniory nebo pro uživatele se specifickými potřebami. Jejím smyslem je zlepšení či udržení kvality jejich života.

S čím může LEKOTÉKA pomoci?

Jednotlivé pomůcky pomáhají například:

• s rozvojem kognitivních funkcí (paměť, koncentrace, pozornost, schopnost porozumět, řeč, prostorová orientace),
  • s tréninkem smyslů,
  • s podporou jemné motoriky,
  • s posilováním sociálních a komunikačních dovedností,
  • lze je využít i v případě některých neurodegenerativních onemocnění (Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba), po mozkové mrtvici nebo po úrazech.

Lekotéka pro seniory je k dispozici v Ústřední knihovně pro dospělé. Všechny pomůcky si můžete vyzkoušet v prostorách knihovny a následně si je zapůjčit domů pro sebe či pro své blízké.

Službu poskytuje KMP svým registrovaným čtenářům (jak se zaregistrovat?) a je zdarma.

Výpůjční lhůta je stejně jako u ostatních dokumentů 4 týdny (28 dní).

Momentálně vypůjčené pomůcky je možné si rezervovat.

Seznam pomůcek v katalogu.

lekotéka pro seniory - ukázka pomůcek

Poslední aktualizace: 15. 4. 2024