Publikace Pax iiscum

Knihovna města Plzně vydala v nakladatelství ArtKrist publikaci Viktor Viktora: Pax iiscum. Ze západočeských rovů a hájů.

Celoživotním koníčkem předního českého bohemisty a literárního historika, profesora katedry českého jazyka a literatury Západočeské univerzity v Plzni Viktora Viktory byla funerologie – název je novotvarem pro bádání po místech posledního odpočinku osobností souvisejících s uměním, vědou i kulturním životem, v tomto případě v regionu západních Čech. Ke každé z osobností uvádí autor zajímavé informace. Texty jsou doplněny bohatou fotodokumentací hřbitovních staveb, náhrobků, pomníků i portrétů zařazujících uvedená jména do soudobého povědomí. Převážná část fotografií vznikla péčí vydavatele Miloslava Krista, publikace je opatřena i podrobným soupisem obrazového materiálu a jmenným rejstříkem.

Titul: Pax iiscum
Podtitul: Ze západočeských rovů a hájů
Autor: Viktor Viktora
Nakladatel: Knihovna města Plzně
Vydavatel: ArtKrist – Miloslav Krist
ISBN: 978-80-88357-19-3
Formát: A5, vazba: vázaná, stran: 224
Barevná i černobílá fotodokumentace
Prodejní cena: 250,- Kč
Poštovné a balné: 1ks 80,- Kč, 2 ks 85 Kč

Objednávky:

Publikace už je vyprodaná.

Knihovna města Plzně
B. Smetany 13
e-mail: knihovnamp@plzen.eu
Přímý prodej tamtéž, II. patro

kniha Pax iiscum

Můžete si zakoupit i další publikace z produkce KMP.