Publikace Život je sladký

Na konci listopadu 2020 vydala Knihovna města Plzně v nakladatelství ArtKrist publikaci Život je sladký: Z historie cukrářského řemesla na Plzeňsku. Hlavní autorka - archivářka PhDr. Jitka Janečková spolu s kolegy archiváři a muzejníky plzeňského regionu v ní popisují počátky a vývoj sladkého řemesla - perníkářství i pozdější cukrařiny - v dobových souvislostech. Druhá část sestává ze vzpomínek a výpovědí pamětníků a potomků mistrů cukrářů i cukrářů současných, které převážně posbíral Vladimír Milt. Texty provází bohatá a unikátní dokumentace a fotografie z institucionálních fondů i ze soukromých archivů. Součástí jsou též cukrářské recepty, jmenný rejstřík nebo malý slovníček cukrářských termínů a slangu. Vydání podpořil Plzeňský kraj a spolek Pro libris.

• Titul: ŽIVOT JE SLADKÝ
  • Podtitul: Z historie cukrářského řemesla na Plzeňsku
  • Autoři: Jitka Janečková a kolektiv
  • Nakladatel: Knihovna města Plzně p.o.
  • Vydavatel: Miloslav Krist-ARTKRIST
  • ISBN: 978-80-88357-04-9
  • Formát: A4, vazba: vázaná, tisk: plnobarevný, stran: 416 (váha 2,045 kg)
  • Prodejní cena včetně DPH: 584,- Kč